4 דברים שניתן לעשות על שרת VPS

שרתי VPS הם בעצם שרתים פרטיים וירטואליים (Virtual Private Server) המאפשרים למשתמשים ליהנות מהיתרונות של שימוש בשרת פרטי, אך ללא הצורך בתחזוק וטיפול בבעיות חומרה שונות.

שרת VPS הוא אלטרנטיבי לשרת פרטי ולשרתים שיתופיים, והיום ניתן למצוא לא מעט חברות המציעות שירות כזה.

אז מה אפשר לעשות על שרת VPS? על כך בכתבה הבאה.

 

שליטה מלאה במערכת ההפעלה

היתרון המרכזי של שרתי VPS ומה שהופך את השימוש בהם לפופולרי הוא יכולת השליטה הגבוהה של המשתמש. בניגוד לשרת פרטי, בו הלקוח ממש קונה מחשב בעל מאפיינים טכניים מוגדרים, שרת וירטואלי הוא בעצם חלוקה וירטואלית לשרת פרטי בתוך שרת גדול יותר. החלוקה הזו מאפשרת התקנה של כל מערכות המחשב בנפרד ובכך מאפשרת למשתמש גמישות רבה בקביעת מאפייני המערכת. ניתן לבחור את מערכת ההפעלה וכן את התוכנות המתאימות אשר ישמשו את השרת בפעולתו. היום, מרבית החברות המשתמשות בשירותי אחסון ברשת אינן זקוקות לשרתים פרטיים ומדובר בצורך הרלוונטי בעיקר עבור חברות גדולות עם הרבה נתונים ושירותים. על כן, לא מעט חברות המציעות שירותי אחסון מאפשרות גם אופציה של שרת VPS בישראל.

 

ביצוע התאמות חומרה בקלות ובמהירות

עוד פעולה משמעותית אשר ניתן לבצע על שרת VPS היא שינוי של הגדרות החומרה. כיוון שלא מדובר במחשב פיזי אלא בנתח ממחשב גדול יותר, בתהליך רכישת השרת קובע הלקוח את המאפיינים של השרת שהוא מעוניין לשכור. מאפיינים אלו הם לרוב שטח האחסון (כונן קשיח), כמות הזיכרון (RAM) ועוצמת העיבוד (CPU). לאורך הדרך, הלקוח יכול לבקש להגדיל או להקטין את המאפיינים האלו בהתאם לדרישות השונות של הפעילות שהוא מבצע על השרת. השינוי במאפיינים הוא פשוט ולא דורש רכישה והתקנה של חומרה מיוחדת אלא פשוט שינוי בהקצאת המשאבים.

 

גיבוי נתונים מהיר

כיוון ששרת וירטואלי הוא בעצם מחשב נפרד המותקן על גבי מחשב גדול יותר, ניתן לבצע עבורו גיבוי בצורה מהירה ויעילה. בעצם, כל השרת כולו יכול להיות מכווץ לכדי קובץ אחד עיקרי המחזיק בתוכו את כל הנתונים לגבי פעילות השרת והמידע המאוחסן בו. לא מעט חברות המציעות שירות של שרת VPS, מסוגלות לספק גם שירותי גיבוי יעילים ומהירים אשר יתרחשו אפילו אחת ליום. באופן הזה, המידע על השרת לא יאבד במקרים בהם ייגרם לו נזק מסיבה כזו או אחרת.

 

אחסון נתונים והתקנת שירותים

בסופו של דבר, שרת VPS הוא שרת כמו כל השרתים ולכן ניתן להשתמש בו עבור הפעולות הנפוצות ביותר כמו אחסון נתונים והתקנת שירותים. ניתן לאחסן על שרתי VPS נתונים כמו קבצים, אפליקציות אתרים ומסדי נתונים. בנוסף, אפשר להתקין על שרתי VPS שירותי רשת שונים כמו שרת דואר, שרת DNS, שרת מסד נתונים ושרתי Web Service נוספים.

 

 

שרתים

 

תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו
.elementor-post__title { height: 8px!important; overflow: hidden!important; }.span.elementor-post__title { display: block; height: 20px; overflow: hidden; }