קידום אתרים מהבית בתור שכיר או פרילנסר – מה עדיף?

האינטרנט כיום מהווה שער כניסה לכל כך הרבה עולמות. בין אם אתה מתעניין בתחביב חדש או מחפש בעל מקצוע, כל מסע חדש בחיים מתחיל מכניסה למנוע חיפוש והקלדה של מספר מילות מפתח בשורת חיפוש.

יחד עם זאת, שפע המידע הקיים באינטרנט הופך אותו לזירה תחרותית למדי. בדיוק על רקע זה צמח תחום קידום האתרים. אם גם לכם יש עניין באינטרנט וכיצד ניתן להשתמש בכלי העוצמתי הזה בכדי לקדם רעיונות ומוצרים בוודאי יצא לכם ללמוד את התחום המרתק הזה.

אך למרות הדרישה הרבה ואפשרויות העבודה הרבות כדאי שתיקחו רגע לשקול ולהחליט איזה סגנון עבודה יוציא מכם את המיטב, עבודה בתוך חברה קיימת בתור שכיר או הצעת השירותים שלכם ישירות ללקוחות בתור פרילנסרים. המדריך הבא יתייחס למעמד החוקי של כל סגנון עבודה ויעזור לכם לקבל החלטה מושכלת.

 

יתרונות מהם נהנים שכירים

לא רק בתחום קידום האתרים, עובדים רבים במשק הישראלי מעדיפים להיות שכירים.

מעבר לעובדה כי לא צריך לשקוד תמידית על קבלת פרויקטים חדשים וגיוס לקוחות, גם מבחינת חובות ודרישות מצד רשויות החוק, לשכירים יש פחות דאגות על הראש. כאשר אתה עובד בחברה בתור שכיר, עלייך למלא כל שנה טופס 101 שהוא למעשה כרטיס עובד.

מעבר לכך, עם תחילת ההעסקה עלייך לבחור תוכנית פנסיונית להפריש אליה כספים ובמרבית המקרים בזאת סיימת את שלב הבירוקרטיה בעבודה. כאשר אתה עובד בתור פרילנסר אתה למעשה עצמאי ולכן עלייך לערוך באופן שוטף רישום מסודר של ההוצאות וההכנסות שלך ולהגיש עליהם דוח על בסיס שנתי.

כמו כן, הינך מחויב לבנות לעצמך תוכנית פנסיונית ובמידה ויש לך עובדים עלייך לדאוג להעניק להם את כל זכויותיהם. תהליכים אלו לעיתים עשויים להיות מורכבים ולדרוש ידע והבנה בחוק ומעת לעת סביר להניח שתהיו חייבים להיעזר במומחים כדוגמת עורכי דין לדיני עבודה, רואי חשבון מומחים פנסיונים ועוד.

 

לעבוד בקידום אתרים כפרילנסר – היתרונות שבאורח חיים עצמאי

אין ספק כי מבחינה חוקית לעצמאים יש מחויבויות רבות הרבה יותר ותחומי אחריות נרחבים יותר.

אך על אף הקשיים הרבים הכרוכים בעבודה כפרילנסרים, מקדמי אתרים רבים אוהבים את היתרונות הטמונים בסגנון עבודה שכזה. הגמישות הרבה ביום העבודה והיכולת לשלוט בסוג הפרויקטים והיקף שעות העבודה קוסמים למקדמי אתרים רבים.

בנוסף, אומנם סגנון חיים שכזה מחייב עובדים עצמאיים להתעסק ביותר בירוקרטיה אך ברגע שלומדים את החוקים ובונים את מהלך העבודה נכון ישנם יתרונות באורח חיים שכזה. כך למשל ברגע שלומדים לכתוב הוצאות לצורך עבודה כהוצאה מוכרת תוכלו להגדיל את רמת הרווחיות שלכם ואחרי שתבינו כיצד להגיש את הדוחות השנתיים, המשימה לא תגזול מכם יותר מידי זמן בהמשך הדרך.

ההחלטה אם לעבוד בתור מקדמי אתרים עצמאיים או שכירים אינה החלטה פשוטה שכן היא טומנת בחובה השלכות רבות על המחויבות שלכם בפני החוק. מסיבה זאת כדאי לקחת זמן, להקדיש מחשבה בנושא ואף להתייעץ עם אנשי מקצוע שיעזרו לכם לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר.

לפרטים נוספים על חוקי עבודה פנו לעורך דין פייגל

 

קידום אתרים בזכוכית מגדלת
SEO
search engine optimization
תוכן עניינים

רוצים לפרסם אצלנו באתר? השאירו פרטים ונחזור אליכם

אהבתם את הכתבה ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print
כתבות אחרונות באתר
כתבות נוספות שאולי תאהבו
.elementor-post__title { height: 8px!important; overflow: hidden!important; }.span.elementor-post__title { display: block; height: 20px; overflow: hidden; }